Jaro,léto,podzim

NAŠE TIPY NA PĚŠÍ VÝLET S DĚTMI V OKOLÍ

Mravenčí stezka a zelené putování za tajemstvím stromů (od infocentra Bedřichov až na rozhlednu Královku a zpět).

První část trasy je lemována dřevěnými sochami zvířátek, které lze najít v našich lesích. V infocentru na Bedřichově je možné vyzvednout si hrací plán a do tajenky vyplňovat správné odpovědi na záludné otázky. Na Královce si pak lze za správné luštění vyzvednout odměnu. U rozhledny se pak nachází opravdu velké a pěkné dětské hřiště a možnost občerstvení.

Stezka má i pokračování pro všechny zvídavé děti, které by chtěly vyluštit i druhou část tajenky. Cesta od Královky pokračuje k Prezidentské chatě, dál lesem do Bedřichova kolem hájenky. Odtud pokračuje po šipkách zpět k informačnímu centru. Zde za absolvování celé 5 km dlouhé stezky a za vyluštění obou tajenek obdrží děti další odměnu. Místa pro zodpovězení otázek označena skleněnými kameny smaragdově zelené barvy. Zelené putování za tajemstvím stromů – Oficiální stránky obce Bedřichov (bedrichov.cz)

Modré putování za zázračnou vodou

Modré putování za zázračnou vodou vás provede skleněnými znameními z kamínků od informačního centra (kde obdržíte hrací kartu s mapou) za Hotel Jelínek k soše a nově instalovanému křeslu víly Izeríny, dále po sjezdovce na Vysoký hřeben až k léčivé studánce a za doprovodu dobrých duchů lesa na skálu Trniště. Pokud chcete vyrazit přímo od apartmánů, je stezku možné projít i v opačném směru od Hašlerovy chaty. Modré putování za zázračnou vodou – Oficiální stránky obce Bedřichov (bedrichov.cz)

Areál Bedřichovského stadionu s hledáním Bedřichovského viklanu

V areálu Bedřichovského stadionu se pro návštěvníky nachází mnoho zajímavých míst. V horkých dnech se lze osvěžit na koupališti, či v přehradě. Projít si můžete bosonohý chodníček, či lanové centrum a zacvičit si lze v přírodní posilovně. Děti si zařádí na nově vzniklém hřišti Jizerské 50, prozkoumají tůňky u Památníku expedice Peru, nebo se něco dozví o sklářské historii u zbytků sklářské hutě. Na místě je možné občerstvení v restauraci Dolina, či kiosku.

Z tohoto místa se lze vydat asi i na 1km dlouhou trasu spojenou s hledáním kamenného sousoší Bedřichovského viklanu. Mapku lze vyzvednout v informačním centru a po předložení razítka si lze též vyzvednout malou odměnu. Stezka k viklanu – Oficiální stránky obce Bedřichov (bedrichov.cz)

Výlet z Maliníku k přehradě Černá Nisa

Z parkoviště Na Maliníku lze vyrazit naučnou stezkou Černé Nisy až k přehradě a zpět. Výhodou celé trasy je, že se nepřekonává velké převýšení a cesta je lemována systémem kanálů a stavidel, které vaše děti určitě zaujmou. Přehrada Černá Nisa jistě stojí za návštěvu a otužilci se zde mohou i vykoupat. Nově je zde vybudován Haťový chodník s odpočívadly a lavičkami.

Křížová cesta a zatopené lomy se skalní vyhlídkou Trniště u Hašlerovy chaty

Toto místo je součástí Modrého putování, ale navštívit lze i samostatně, vzhledem k blízkosti našich apartmánů. Na místě vás čeká studánka s údajně zázračnou vodou a projít se můžete i ke skalní vyhlídce Trniště, která je sice obrostlá vzrostlými stromy, ale na kráse jí to nic neubírá. Děti mohou prozkoumat zdejší zatopené lomy, nebo si lze procházku zpestřit hledáním nějaké z hojně přítomných kešek.

Rozhledna Slovanka a její okolí

Na Hraběticích lze navštívit volně přístupnou rozhlednu Slovanka. V areálu lyž. střediska Severák si lze zahrát fotbalgolf, nebo projet na koních. Pěkná procházka je i z Hrabětic k přehradě Josefův Důl, nebo na rozhlednu Královka.

Po stopách dětských hřišť

V okolí se nachází mnoho pěkných dětských hřišť, kde si vaše děti pohrají a rodiče si můžou chvíli odpočinout. Směrem na Bedřichov je u lyž. areálu Malinovka hřiště ve tvaru sněžné rolby, u pošty a potravin klasické dětské hřiště a u stadionu nově zbudované hřišťátko Jizerské 50. Dlouho vydržíte i na hřišti u rozhledny Královka. Směrem do Janova nad Nisou potkáte dětské hřiště na Berkově louce (za samoobsluhou), nebo hřiště u Bobové dráhy s trampolínami (zpoplatněno). Volný čas – Oficiální stránky obce Bedřichov (bedrichov.cz)

Výlet na rozhlednu Ještěd v Liberci

Rozhledna a vysílač Ještěd se nachází sice trochu dál, ale určitě stojí za návštěvu (zejména při pěkném počasí, kdy je výhled fantastický). Vaše děti určitě ocení jízdu kabinovou lanovkou, nebo lze využít mnoho turistických tras v okolí. Naše děti milují výjezd lanovkou a sestup dolů k parkovišti po modré tur. značce. Mnoho dalších tipů na výlety nalznete ZDE. VOLNÝ ČAS A RELAXACE – Oficiální stránky obce Bedřichov (bedrichov.cz)

Zážitkový a lanový park Artur 

Aktivity pro dospělé a děti již od 3 let. Na místě vás čekají až 3 okruhy lanové dráhy v korunách stromů, canyoning (zábavný potok) nebo nízké lanové dráhy. Pro hosty našeho ubytování je možné čerpat slevu 10%. Zážitkový a lanový park Artur | Facebook

Bobová dráha Janov nad Nisou

Jízda z kopce po speciální 900m dlouhé dráze přes 22 zatáček nadchne všechny návštěvníky od dětí až po dospělé. Na místě se nachází i dětské hřiště s trampolínami. Více Úvod – Bobová dráha Janov nad Nisou (bobovadrahajizerky.cz) Projížďky na koních či ponících v Hraběticích Koně v Jizerkách (konevjizerkach.cz) Tenisové kurty Bedřichov Tenisové kurty Bedřichov (webnode.cz) Minigolf a bowling u pensionu UKO Zábava na UKU | Resort UKO a bowling v restauraci La Pasta Restaurace & Bowling – LA PASTA Discgolfové hřiště Bedřichov evt_file.php (bedrichov.cz)

Cyklistika a koloběžky

Jizerské hory jsou protkány množstvím krásných cyklotras, které vás provedou po nejzajímavějších místech regionu. Lákavé je i vyzkoušení si jízdy na koloběžce KOSTKA – pro dospělé a děti již od 5 let, které vám rádi zapůjčíme. Prozkoumejte okolí na dvou kolech, stojí to za to! Tipů pro výlety na koloběžce je mnoho – přehrady Černá Nisa, či Josefův Důl, rozhledny Královka a Slovanka, restaurace Nová Louka nebo památník sklářství Kristiánov a mnoho dalších. Trasy pro cyklisty – Oficiální stránky obce Bedřichov (bedrichov.cz)

V případě zájmu vám můžeme zapůjčit i dětský vozík Chariot za kolo. Pro milovníky adrenalinu doporučujeme jízdu na biketrailu v Bedřichově Biketrail Bedřichov – Oficiální stránky obce Bedřichov (bedrichov.cz) nebo Bikepark a pumptrack pro děti i dospělé na Tanvaldském Špičáku Bikepark Tanvaldský Špičák – Skijizerky.cz . Trochu dál od nás naleznete i známé cyklistické trasy pro horská kola Singeltrack pod Smrkem Singltrek pod Smrkem.

Pro zdatné turisty

Jizerské hory jsou protkány cestami, které vás zavedou na pohádková místa a řadí se k nejcennějším chráněným oblastem ČR. Za zmínku stojí určitě Šámalova chata, památník sklářství Kristiánov, osada a rašeliniště na Jizerce se Safírovým potokem, Vodopády na říčce Desné, přehrada Souš a mnoho rozhleden, hradů či zámků.